Subject: Workshop // Tudásmegosztás nem csak építészeknek!

New European Bauhaus Workshop - KÉK × MOME × Eutropian

A KÉK- Kortárs Építészeti Központ, a MOME Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és az Eutropian - jelenléti - workshopot szervez a New European Bauhaus kezdeményezés felvetéseivel kapcsolatban.


Az „új európai Bauhaus” kreatív és interdiszciplináris kezdeményezés, amely a művészet, a kultúra, a társadalmi befogadás, a tudomány és a technológia határmezsgyéjén terül el. Fórum, amelynek résztvevői közösen tervezik meg, hogyan fogunk élni holnap. A kezdeményezés kézzelfoghatóvá teszi élettereinkben a zöld megállapodás szellemiségét, és kollektív erőfeszítésre szólítja fel az érdeklődőket, hogy álmodjanak és építsenek egy fenntartható, inkluzív és szép jövőt, amely az értelem és az érzelem igényeit egyaránt kielégíti.


Program:

Regisztrációhoz kötött rész:

14.00-14.15 érkezés

14.15 - 16.00 Fenntarthatóság (Sustainability) workshop

16.00 - 16.15 szünet

16.15 - 18.00 Inkluzivitás workshop

Nyilvános/streamelt rész:

18.00 -18.30 Panelbeszélgetés a workshop eredményeiről


A workshop ideje: 2021. június 18. (péntek) 14-18 óra

A workshop helye: KÉK-Kortárs Építészeti Központ (1111 Budapest, Bartók Béla út 10-12.)

Regisztráció

A Város Árnyéka kiállítás - Utolsó hétvége

Június 21-én 18 órakor zárul A város árnyéka című kiállításunk a KÉK kiállítóterében. Ha még nem látogattál el hozzánk, még megteheted! A hétvégén 14-18 óra között várjuk a látogatókat, minden órában vagy nagyobb csoport esetén tárlatvezetés is kérhető.


A kiállítás látogatás ingyenes és regisztráció köteles! Regisztrálj ITT!


A kiállítás részeként megtekinthető Asztalos Zsolt, Csizik Balázs, Hámos Gusztáv, Katja Pratschke, Kulcsár Géza és Szabó Kristóf KristofLab alkotásai.


Az utolsó hétvégén HAZA VIHETED A VÁROS ÁRNYÉKÁT!

Az alkotások megvásárolhatóak a KÉK-ben, a vételár 25%-ával a Kortárs Építészeti Központ Alapítványát támogatod. A támogatásból befolyó összeget a jövőbeli kiállításainkra és a digitális könyvtárunk fejlesztésére fordítjuk. Támogass minket a képzőművészet által.

Trust your Architect! ALIEN Architecture (Angol nyelven)

Évadzáró epizódunk az építészetet az űrkutatás adta lehetőségek szemszögéből vizsgálja: 2041-ben járunk. Milyen mérföldkövekhez ért el az űrkutatás, milyen hatással van az épített környezetünkre? Az általa létrejövő technológiák és struktúrák hogyan befolyásolják a Földi, az űrbeli és más bolygókon létrejövő építészetet? 1961-ben Yuri Gagarin elsőként sikeresen hazatért az űrutazásról. Eközben az Archigram, a neofuturisztikus avant-garde építészeti mozgalom egyik képviselője, megtervezte a Living Pod kapszulalakást. Véletlen-e ez a formai párhuzam? Ez alapján is kijelenthető, hogy az űrkutatás hatással van az építészeti formavilágra. Milyen lehetőségeket rejt ez a jövő építészetére?

Az űrutazással egy távolabbi perspektívából tudtuk szemlélni a Föld változásait, ezáltal egy tükröt állítottunk magunk elé. Pár év elteltével a környezettudatos szemléletmód is teret nyert a köztudatban. Van-e összefüggés a két jelenség között vagy ez csak egy véletlen egybeesés? A Trust your Architect! évadzáró kerekasztal-beszélgetésén ezekre a kérdésekre keressük a választ meghívott előadóinkkal.


Meghívott beszélgetők:

- Hans Ibelings (Professzor a University of Toronton, építészettörténész, kritikus, és író, a The Architectural Observer kiadója és szerkesztője, az A10 new European architecture társalapítója)

- Paul Meuser (a Yale University mesterszakos építészhallgatója, a Moon: Architectural Guide írója)

- Melodie Yashar (Professzor az Art Center College of Designnál, építész, technológus és kutató az ICONnál és a NASA Amesnél, a SEArch+ társalapítója)

Moderátor: Kiss Dorottya (KÉK - Kortárs Építészeti Központ)


Az élő beszélgetés linkjét az esemény időpontjában, a Facebookon tesszük közzé.

Lakóterület formák egykor és most - Értékfeltáró Workshop

A workshop során egy jelenleg változás alatt álló lakóterület életciklusát vizsgáljuk a társadalmi, gazdasági és a fizikai környezet jellemzőit tekintve. A kiválasztott terület a budapesti Kassák, Gidófalvi és Csángó utca lakótelep, valamint az ezek közé ékelődő új, még részben építés alatt álló lakófejlesztések, a Young City és a Kassák Residence összefüggő területe a 13. kerületben. A workshop célja, hogy a kiválasztott terület fejlődésének megismerése során számos városi lakhatással kapcsolatos kérdést megvitassunk és a kritikus pontokat közösen felszínre hozzuk.

Várjuk minden olyan fiatal jelentkezését, akit érdekel a lakhatás problematikája. A workshopon való részvételhez semmilyen előképzettség nem szükséges.


A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Maximális létszám: 12 fő. A beérkezett regisztrációkat érkezési sorrendben kezeljük.


Program:

10:00 – 10:45 Bemutatkozás

10:45 – 12:00 Interaktív előadás a téma és a helyszín ismertetésével, a pozitív és negatív értékek közös összegzése

12:00 – 13:00 Közös ebéd a szervezők támogatásával

13:00 – 15:00 Életciklus modell készítése a területre

15:00 – 16: 00 A tanulságok és kritikák közös megfogalmazása

Workshop vezető: Balla Regina, okleveles építészmérnök, doktor jelölt - BME Urbanisztika


A workshop ideje: 2021. június 26., szombat 10:00 - 16:00

A workshop helye: KÉK-Kortárs Építészeti Központ (1111 Budapest, Bartók Béla út 10-12.)


// A workshopra az aktuálisan érvényben lévő járványügyi szabályozások érvényesek. Ezek betartása a résztvevők felelőssége és kötelezettsége. //

Regisztráció


Technológia:
GetResponse