Subject: Várunk az INTELLIGENS TÁJAK Nemzetközi Konferenciára

Régiófejlesztési konferencia középpontban a Balaton-felvidékkel


Várunk az INTELLIGENS TÁJAK Nemzetközi Konferenciára, Veszprémbe



A Balatonhoz legtöbbünknek kapcsolódik emléke.

De a változó éghajlat és életmódok mellett vajon milyen jövő vár a Balaton-felvidékre? Kik és milyen folyamatok alakítják azt? 


Ismerd meg a Balaton-régió jelenének és akár jövőjének is meghatározó szakembereit és közösségszervezőit, a térség izgalmas kulturális, ökológiai, gazdasági és közösségi kezdeményezéseit november 9-11. között Veszprémben, az ActiCityben az INTELLIGENS TÁJAK Konferencián, melynek témája a régiófejlesztés, középpontban az egyik legkülönlegesebb adottságokkal rendelkező kultúrtájjal, a Balaton-felvidékkel. A közös és fenntartható jövőkép kialakításához olyan külföldi régiók gyakorlatait is bemutatjuk, akik ebben már előttünk járnak mind stratégiaalkotás, mind megvalósítás terén.


Ebből a hírlevélből kiderül, milyen programokkal és kedvezményes részvételi lehetőséggel várunk. Ha ismerőseid közül valakinek érdekes lehet a téma, köszönjük, ha megosztod vele a konferencia Facebook-eseményét vagy akár hírlevelünket.



Több mint 35 programmal készültünk a konferencia 3 napjára, ezeket négy téma köré rendeztünk, melyek a 


  • fenntartható gazdaságiökoszisztéma-építés

  • hétköznapi kultúra és életmódok

  • adaptív tájmenedzsment 

  • dinamikus örökség. 

A témákról olvass többet, itt!



A nemzetközi előadók, izgalmas kerekasztal-beszélgetések, szabadtéri foglalkozások, kiállítások, könyvbemutató, Pecha Kucha-est, szakmai kirándulások és workshopok között bárki talál a maga számára érdekes, hasznos, szórakoztató programot.


A konferencia napjai szerint bontott részletes programot és a konferencia kiemelt előadóit itt találod.


Szeretnénk, ha a délutáni, komfortzónából kimozgató programokon és a szakmai kirándulásokon kis létszámú csoportokban tudnátok részt venni, ezért ha jegyet vásároltatok, ne felejtsetek el regisztrálni a programokra!



Az EKF-régió településeinek lakosai és a diákok kedvezményes, félárú jegy vásárlásával vehetnek részt a konferencián, mert fontos számunkra, hogy minél többen be tudjanak kapcsolódni a Balaton-felvidék jövőjéről szóló párbeszédbe.



Programajánlóval segítjük a választást a délutáni workshopok gazdag kínálatából



Programajánló a fenntartható turizmus építőinek 


Cs 13:20–16:40 Szemlélet-, majd korszakváltás után ideje léptéket is váltani a turizmusban - workshop | Bódis Gábor (Hungary NEXT)

Cs 17:00–18:30 Kastélyok és kihívások - előadás | Dr. Bebesi Erika (Boronka Futura Egyesület)

P 11:00–11:20 Wachau kulturális világörökség - Hogyan védjünk meg egy dinamikus tájat? - keynote előadás | Michael Wagner, a Wachau-Dunkelsteinerwald LEADER Egyesület vezetője



Programajánló felelős döntéshozóknak


Cs 17:00–18:30 Kulturális programok hatásmérése kutatási és térképezési módszerekkel  - workshop | KÉK - Kortárs Építészeti Központ

Cs 17:00–18:30 Fenntartható gazdasági ökoszisztémák - előadás | Kiss Márta PhD, Csurgó Bernadett PhD (Társadalomtudományi Kutatóközpont)



Programajánló az építészet rajongóinak 


Cs 13:20–14:50 A tanulás terei a pedagógia szolgálatában - szabadtéri workshop | Cseh András, Köninger Szilárd (CAN Architects)

Cs 13:20–14:50 Nem illik ide ez a ház! - előadás | Paradigma Ariadné

P 13:20–14:50 Balatoni tájtervezés workshop | Guba Sándor és Hámori Péter (Gubahámori)

P 17:00–18:30 Furagura - készség- és kreativitásfejlesztő csoportos, rajzos társasjáték | Kormos Mercedes



Programajánló azoknak, akik fenntarthatóan kertészkednek 


P 15:10–16:40 Vadon nőtt étterem - előadás és kóstoló | Halmos Mónika

P 17:00–18:30 Kiskerti gazdálkodás a városban – avagy a zártkertek jövője - előadás | Horváth Dániel PhD, Kósa Emőke, Szkordilisz Flóra PhD (Óbuda Spatialist Kft.)

P 15:10–16:40 Balatonbarát kerttervező - workshop | Mag Zsuzsa




Könyv-és programajánló azoknak, akik szívesen olvasnának a Balaton-felvidékről 


November 10-én három részesre bővül a TÁJTÉKA eszköztára. A zárókötet azért született, hogy a KÉK kétéves, Balaton-felvidék örökségével és jövőjével foglalkozó programjának tapasztalatait, a térségben gyűjtött tudást megosszuk más régiókkal is. Ezért a névválasztás: Egy régió eszköztára - Tanuljunk a Balaton-felvidéktől.


Tarts velünk a szombaton este 19:30-kor kezdődő könyvbemutatón, ahol a TÁJTÉKA szakembereivel zajló kerekasztal-beszélgetéssel és  más térségek jó gyakorlatait bemutató pörgős Pecha Kucha esttel várunk! 


A részvétel a könyvbemutatón és a Pecha Kucha esten ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kövesd az  eseményt a részletekért! Regisztrálj itt!



Szakmai kirándulások a Balaton-felvidéken

Környezetedukációs foglalkozások Veszprémben


A szombati napra olyan szakmai kirándulásokkal készültünk, amelynek helyszínein a Balaton-felvidék kulturális jó gyakorlatait testközelből ismerhetitek meg. Példákat láthattok egykori funkciójukat elvesztő épületek kulturális újrahasznosítására és arra is, hogyan lehet közösségeket szervezni ezek köré, de lehetőség lesz újrakapcsolódni a tájjal is. A két útvonalra induló egész napos kirándulások napi jeggyel látogathatóak.

Az útvonalak és a részletes program itt érhető el.


Ugyanezen a napon Veszprémben a konferencia résztvevői két ingyenes, de regisztrációhoz kötött környezeti nevelési workshopon vehetnek részt. Regisztrálni itt lehet a foglalkozásokra.


Találkozzunk Veszprémben az INTELLIGENS TÁJAK Konferencián, légy részese a Balaton-felvidék intelligens tájhasználatáról és jövőjéről szóló beszélgetésnek!



Technológia:
GetResponse