Subject: Városi Séták x Othernity: Planetárium, nép, liget

Városi Séták x Othernity: Planetárium, nép, liget

2020. október 24. 10:00-12:00, Népliget

// Séta a Népligetben a Planetárium érintésével//

// A Kortárs Építészeti Központ Városi Séták csapata 2020-ban új irányt vesz. Egy olyan eseménysorozatra kerül sor, amely a 2020-as Velencei Építészeti Biennálé magyar pavilonjának, az Othernity-nek a középpontjába helyezett 12 budapesti épületbe enged betekintést. Azokban az esetekben, ahol nincs lehetőségünk látogatást tenni a szocialista épületekben, kísérletet teszünk a hányattatott sors felfejtésére, a népszerűtlenség megértésére a városi környezet tükrében. A Planetárium belső tereinek bejárására felújítási munkálatok miatt nem kaptunk engedélyt.//

// Sétavezetők: Doró Viktória, a ReCity magazin főszerkesztője és a 2016-ban megvalósult, Népligetet célzó "Társszakmák együttműködése a fenntartható városért" műhelymunka projektvezetője. A Planetáriumot a Lechner Tudásközpont munkatársa, Jancsó Ágnes mutatja be. //

// A bejárásokról bővebben: http://varosisetak.kek.org.hu/othernity-bejarasok/ //
// A Velencei Építészeti Biennálé magyar programjának, az Othernity-nek hivatalos honlapja: http://othernity.eu //

// Épületbejárás ára: 3500Ft (diák 2500Ft). A séta során maszk viselése ajánlott. Maximum létszám: 30fő //
// Jelentkezés a következő linken: https://forms.gle/NsrMNRfyYiEQajLV7 //


 DANUrB+ 

Elindult a DANUrB+ nemzetközi kutatási program

A BME Építészmérnöki Karának Urbanisztika Tanszéke immár másodjára nyerte el egy nagy Interreg program vezetését, a DANUrB - Danube Urban Brand projektet-, melyben a KÉK - Kortárs Építészeti Központ Alapítvány is kiemelt partnerként vesz részt. 

2020. szeptember 25-én 100 résztvevővel megtartottuk a DANUrB+ projekt Kick-off konferenciáját, a korszellemnek megfelelően az online térben. Az ezzel elindult és 2022-ig tartó program a 2017-2019 között sikeresen megvalósult DANUrB projekt folytatása. Célja a dunai identitás erősítése, és egy közös kulturális hálózat és turisztikai márkanév létrehozása. Ezeket a célokat a projekt a Duna menti települések és nemzetek kapcsolatainak támogatásával, valamint a rejtett kulturális és társadalmi értékek jobb gazdasági és társadalmi megtérülésén keresztül kívánja elérni.

A többéves program projektjeinek fő célkitűzése egy átfogó térbeli-kulturális hálózat, az "Európai Kulturális Sétány" létrehozása, amely összeköti az összes Duna menti közösséget, és ezeket egy márkanév alatt egyetlen turisztikai célpontként egyesíti. A projekt a települések épített és kulturális erőforrásait tárja fel neves műszaki egyetemek kutatásai révén. Akcióterveket alkot arra, hogy egyes ma még kihasználatlan, vagy alulhasznosított építészeti, illetve kulturális emlékeket, infrastruktúrákat miként lehet transznacionális kontextusban újraértelmezni, újfajta kulturális hasznosításra a közösség bevonásával alkalmassá tenni. Speciális hangsúlyt kaphatnak az ipari emlékek, a kommunizmus időszakából ránk maradt épületek és műtárgyak, de korábbi korok kereskedelmi és védelmi emlékei, vagy a ma még élő hagyományok is. 

KORTÁRS ÉPÍTÉSZETI KÖZPONT - KÉK 
HUNGARIAN CONTEMPORARY ARCHITECTURE CENTRE 
M: +36 30 522 5994
LikeTwitter
Kortárs Építészeti Központ1111, Budapest, Bartók Béla út 10-12., Hungary
Bármikor leiratkozhat vagy módosíthatja adatait.

Technológia:
GetResponse