Subject: Punctualitate 2. Să-mi stabilesc bine prioritățile

Deschide în browser »
10 SEP 2021
Dumnezeu mă împuternicește...
2. Să-mi stabilesc bine prioritățile
[C] Cei care Îl socotesc pe Isus mai important decât propriile familii și avuții vor fi răsplătiți din belșug.
„Isus a răspuns: ‘Adevărat vă spun că nu este nimeni care să fi lăsat casă sau frați sau surori sau tată sau mamă sau nevastă sau copii sau holde pentru Mine și pentru Evanghelie și să nu primească acum, în veacul acesta, de o sută de ori mai mult ... iar în veacul viitor, viața veșnică.’” Marcu_10:29-30
[VT] Adevărul, înțelepciunea, învățătura și priceperea ar trebui să fie pe primele locuri în lista noastră de priorități.

„Cumpără adevărul – și nu-l vinde –, înțelepciunea, învățătura și priceperea.” (Proverbe_23:23)

[NT] Când îți stabilești prioritățile, concentrează-ți atenția mai mult asupra realităților spirituale decât asupra lucrurilor acestei lumi.

„Dacă, deci, ați înviat împreună cu Hristos, să umblați după lucrurile de sus, unde Hristos șade la dreapta lui Dumnezeu. Gândiți-vă la lucrurile de sus, nu la cele de pe pământ.” (Coloseni_3:1-2)
© Copyright 2021 Character Books

Asociatia IBLP din Romania | Miersig 1, Nojorid, Romania 417345
You may unsubscribe or change your contact details at any time.