Kaugtõestamine aitab kinnisvaratehinguid teha ka kriisiajal
Tervishoiukriisi halvenedes ja soovis vähendada inimestevahelisi kontakte muutub taaskord aktuaalseks kinnisvaratehingute notariaalne kaugtõestamine. Kordame üle, mis see on ning millised on eeldused, et notariaalsed tehingud kodust lahkumata ära teha.
Kaugtõestamine on mugav ja kättesaadav viis notariaaltoimingute tegemiseks kõigile digivõimekusega teovõimelistele inimestele. Kaugtõestamine on samaväärne notari juuresolekul (notaribüroos kohapeal) läbiviidava tõestamisega.
Hoolimata segasest olukorrast koroonarindel käitub kinnisvaraturg stabiilsuse majakana. Samas on üha enam näha pakkumiste defitsiiti.
Veebruaris sõlmiti veelgi enam tehinguid kui jaanuaris, esialgsetel andmetel 1826. Turuosaliste sõnutsi on turg aktiivne ja seekordsed veidi karmimad piirangud elatakse suuremate kadudeta üle. Murekohaks on pakkumiste vähesus ehk teisisõnu lükatakse kinnisvaraotsused kuni olukorra paranemiseni edasi.
Loe detailsemat Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva piirkonna kiirülevaadetSIIT.
Artikli autor - Igor Habal, Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik
Pahatahtlike üürnike kantseldamine muutus lihtsamaks
Uus Maa kinnisvarasaate külalised on Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Triin Sõro ja jurist Karlis Kolk. Saate teemaks on uuest aastast kehtima hakanud uus üüriseadus.
Tutvustame toimunud muudatusi ning selgitame, mis muutub nii üürniku kui omaniku jaoks. Kui suur tohib olla osapoolte vaheline leppetrahv? Kas üürileandja võib nüüd ka oma kodulaenu jätta üürniku kanda? Need on vaid väike osa küsimustest, millele anname saates vastuse.